Sipariş Toplama Raf Sistemi Nedir?


Deponuzdan günlük olarak çıkan çok sayıda ürün olduğunda, raf sisteminizin hızı ve verimliliği son derece önemlidir. Yüksek sipariş hacmine sahip mağaza depolarında, doğru depolama sistemi, öğelerin kolay ve güvenli bir şekilde erişilebilir olmasını sağlayabilir, böylece ekibiniz bunları hızlı bir şekilde bulabilir ve siparişleri karşılayabilir. Bunun için doğru dizayn edilmiş sipariş toplama raf sistemine ihtiyacınız vardır.Sipariş toplama raf sistemi, bir müşteri için bir sipariş oluşturmak üzere ünite olmayan yüklerin toplanması ve birleştirilmesinden oluşur. Bu, hemen hemen her tür depoda yapılabilir ve her zaman paketleri birleştirmeye ihtiyaç duyulduğunda gerçekleşir, parçalar, ürünler veya malzemeler ve birleştirildikten sonra bunları aktarmak için. Birim yüklerin toplanması ve taşınması , yeniden stoklama döngüsüne ve hazırlanan siparişlerin gönderilmesine bağlıdır . Bu faaliyet, en basit yöntemden (operatörün üniteleri toplamak için tesiste hareket ettiği) en karmaşık yönteme (mekanize toplama ile tam otomatik sistemlere dayalı olanlar gibi) kadar birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Sipariş toplama raf sistemi belirli koşullar için idealdir, ancak kendi sınırlamaları da vardır.


sipariş toplama raf sistemi

Sipariş Toplama Raf Sistemlerinin Avantajları


Bu faaliyetin bir depo üzerindeki mali etkisini anlamak için, kötü planlanmış bir tesiste toplama maliyetlerinin işletme maliyetlerinin %60'ından fazlasını oluşturabileceğini söylemek yeterlidir . Toplama etkisinin minimum tolere edilebilir düzeye indirilmesi, rekabetçi bir şirket ile rekabet etmeyen bir şirket arasındaki, piyasada kalma ile işsiz kalma arasındaki fark anlamına gelebilir.


Bu bölüm (sipariş toplama), en büyük planlama çabasının odaklanması gereken yerdir. Aynı zamanda, uygulamalı teknolojide en fazla gelişmeyi yaşayan faaliyettir ve gelecekte, sipariş toplamanın ek maliyetini azaltmak için yeni ürünlerin kullanıma sunulması beklenmektedir.

Sipariş toplama raf sisteminde toplama birçok farklı şekilde yapılabilir ve bunların tümü geçerli olmakla birlikte, bazıları diğerlerinden daha büyük mali etkiye ve farklı bir başlangıç ​​yatırım düzeyine sahiptir.

Sipariş toplama raf sisteminin bir ünitesinin alt katlarında bulunan ve üst kısmında rezerv paletlerin depolandığı bir paletten doğrudan sipariş alınan bir sipariş örneği, yapılacak fazla toplamanın olmadığı veya deponun küçük olduğu durumlarda geçerli bir çözümdür. Doğru ekipmanla, raf ünitesinin tam yüksekliği kullanılarak da toplama yapılabilir. Bu, düşük devirli ürünler için iyi bir çözümdür. Bu iki seçenek , operatörün depoda hareket etmesini gerektiren insan-mal stratejisini kullanır. Çoğu durumda, bu yüksek maliyetlere yol açar.

Peki başka alternatifler düşünülmeli mi? Bu değişkendir. Alternatif bir toplama çözümünün kullanılması, yalnızca, eklenen maliyetteki azalma yeterince büyükse ve en iyi yatırım getirisini sağlıyorsa kârlı olacaktır; bu sorun, mevcut her seçenek ve uygulanan araçlar ve stratejiler incelenerek çözülebilir.


Rafın üst bölgesindeki paletler üzerindeki ürünler, ilgili ürünlerin akış rafına hızlı bir şekilde doldurulmasını sağlar.


Akış rafları, İlk Giren İlk Çıkar (FIFO) ilkesine göre çalışır. Bu, rafların bir taraftan kolayca yüklenebileceği ve çok çeşitli ürünlerle bile sipariş toplamanın diğer taraftan hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebileceği anlamına gelir.


Malların teslimatı aynı zamanda depolama tarafında da gerçekleşebilir.


FIFO ilkesi, örneğin sınırlı raf ömrüne sahip (önce teslim edilen) taze ürünlerin önce çıkarılmasını garanti eder.


Sipariş toplama raf sisteminde toplama performansı ve kaldırma hızı, raf sistemlerine kıyasla beş kat artırılabilir.


Ürün canlı akış yatağındaki plastik makaralı paletler çok iyi çalışma özelliklerine sahiptir. Bu, hem ağır hem de hafif malların güvenli ve sessiz çalışması için özellikle önemlidir.


Özellikle taze ürünler söz konusu olduğunda, sistem kaplaması önemli hijyen yönetmeliklerine uyumu sağlar.


Sipariş toplama raf sisteminin bir çok varyantı gıda endüstrisi ve soğutma odaları için uygundur.

2. el raf siteminde Türkiye'de bir numara olan ZMF RAF ile siz de sipariş toplama raf sisteminizi en sağlıklı şekilde kurabilirsiniz.
zmf-raf-sag-ikon-3
zmf-raf-sag-ikon-4

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Size Ulaşalım

  Kampanya ve Duyurular için arama/e-mail yoluyla benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

  Ürün Fotoğrafları

  Ürün Tanımı

  1. AĞIR YÜK AYAK
  2. AĞIR YÜK TRAVERS
  3. AĞIR YÜK DELİKLİ TAVA RAF
  4. AĞIR YÜK TAVA RAF
  5. AĞIR YÜK TRAVERS
  6. AĞIR YÜK EMNİYET PİMİ
  7. SUNTA
  8. SIRTA SIRTA BAĞLANTI ELEMANI
  9. STOPER TRAVERS
  10. KUTU PROFİL
  11. ÇAPRAZ GERGİ HALATI
  12. AYAK KORUMA BARİYERİ
  13. AĞIR YÜK KÖŞE BARİYERİ
  14. AĞIR YÜK REYON KORUMA PROFİLİ
  15. AĞIR YÜK AYAK PABUCU

  parallax background

  Neden ZMF?

  Bizim için her şeyden önemlisi müşterilerimizin isteğini, ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirerek doğru ölçülerle, doğru ürünleri almasını sağlamaktır. Raf ihtiyacıyla gelen müşterilerimizin geneli asıl ihtiyacını bilmemektedir. Bizler, onlara bir nevi satış ve pazarlamanın yanında danışmanlık hizmeti de sunmaktayız. Müşterilerimizin yüksekliği, alan ölçüleri, palet ölçüleri, palet ağırlıkları, kullandığı istif makinasının özellikleri, ihtiyaçlarını anlama noktasında bize yol gösterir.

  İkinci El Raf Sisteminde Lider

  Öncelikle rafın 2. el olmasından dolayı boyası deforme, kullanışsız ve riskli olduğu anlamı çıkarılmamalıdır. Kaldı ki lojistik ve depolama sistemleri ile ülkemizin tam anlamıyla tanışması yaklaşık 15 yıllık bir geçmişe sahiptir. Doğal olarak raf sistemlerimiz genellikle yeni ve kullanılmaya elverişlidir. Depolarımızda minimum 1.500-2.000 ton ve yüzlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin geneli depo yenileme ve depo transferlerinden dolayı temin ettiğimiz sıfır ayarında ürünlerdir. Doğru yerde doğru sistemin doğru ekipmanla kullanılması halinde raf sistemleri en az 20 yıl rahatlıkla kullanılabilir.


  Uygun
  Fiyat
  Seçenekleri

  Zengin Stok
  ve Geniş Ürün
  Yelpazesi

  Raf Sistemleri
  Danışmanlık Hizmetleri

  Hızlı
  Ürün
  Sevkiyatı
  Konuşmaya başla!
  1
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?