Soğuk Hava Depo Rafı


Soğuk hava depo rafı sistemleri kurulacak olan deponun sürekli soğutulması gerektiği için depoya koyulacak olan rafların özel bir malzeme ile yapılmış olması gerekmektedir. Soğuk hava depo raf sistemleri kurulacak olan depoya uygun bir şekilde soğuk hava akışını kesmeyecek şekilde tasarlanmalıdır. Soğuk hava depo rafı sistemlerinde kullanılan raflar galvanizdir. Yani paslanmaya karşı dayanıklıdır. Bu raf sistemleri genellikle eczaneler, süper marketler, pastaneler ve hastanelerde kullanılan raf sistemleridir.

Soğuk hava depo rafı, gıda ve ilaç gibi ürünlerin, özelliklerinin korunmasını garanti altına almak için ürünlerin kontrollü bir sıcaklıkta depolanmasını kolaylaştıran lojistik çözümlerdir.

Genellikle paslanmaz çelikten üretilen bu raflar, soğuk ve dondurucu ortamlarda çalışacak kadar güçlüdür. Ayrıca depo alanını en üst düzeye çıkarmak için kullanılırlar.

Yüksek depolama kapasitesi ve paletler arasında soğuğun doğru dağılımı bu depo rafı siteminde önemlidir. Enerji verimliliğinin gözetilerek sağlanması için soğuk hava depo rafı profesyonel ekiplerce kurulmalıdır. Diğer depo raf çeşitlerimiz için Depo raf sistemleri sayfamızı inceleyebilirsiniz. soğuk hava depo rafı

Soğuk hava depo rafı sistemlerinin avantajları nelerdir?

Soğuk depo alanının maksimum verimlilikle kullanılmasını ve ürünlerin muhafazasını sağlar.
Soğuk havanın depo içerisinde her noktaya eşit olarak dağılmasını sağlar.

Soğuk zincir, son müşterilere teslim edilene kadar malları düşük sıcaklıkta tutmayı amaçlayan çok karmaşık bir lojistik süreçtir. Soğuk depoların amacı, depolama aşamasında bu prensibi sağlamaktır.

Soğuk zincirin kırılması, ürünün erken bozulması, özelliklerinin kaybolması ve/veya insan sağlığına zararlı bakteri ve mikroorganizmaların büyümesi gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Bazen bu kesinti kolayca fark edilebilir (malların kristalleşmesi, çekici olmayan görünüm, bozulma veya kötü durum). Bununla birlikte, bazı durumlarda, soğuk zincirdeki deformasyonu fark etmek o kadar da kolay olmayabilir.

Bundan kaçınmak için, bu tür tedarik zincirinde devreye giren tüm işlemlere özel dikkat gösterilmesi önemlidir: malların taşınması ve depolanmasından nihai yükleme ve boşaltmalarına kadar dikkat edilecek bir soğuk hava depo rafı sistemleri kurulmalıdır.

Ürünleri raflarda depolamak, soğuk hava depolarındaki lokasyonlardan en fazla verimi almak için en iyi çözümdür. Nedeni? Mümkün olan en yüksek kapasiteyi sağlayarak depolama alanını optimize ederler. Aynı zamanda, malların taşınmasını hızlandırdıkları için kurulumun verimini en üst düzeye çıkarırlar.

Soğuk depolarda, doğrudan erişimli depolama sistemleri kurabilirsiniz, yani standart palet rafları (bunlar, yüzey alanından mutlak olarak yararlanmasalar da operatörlerin tüm SKU'lara doğrudan erişmesine izin verir). Ayrıca yüksek yoğunluklu raf sistemleri de kullanabilirsiniz (bunlar depolama alanını daha iyi kullanır, depolama kapasitesini artırır, ancak tüm ürünlere doğrudan erişim sağlamazlar).

Doğru soğuk hava depo rafı nasıl seçilir?

Bir soğuk hava depo rafı sistemi tasarlarken, en uygun sistemi, yani depolama kapasitesini en üst düzeye çıkaran, mallara erişimi kolaylaştıran, alandaki personel varlığını en aza indiren ve depolanan ürünlerin sıkı kontrolünü kolaylaştıran sistemi aramalısınız. 

Hangi depolama sisteminin kurulacağına karar vermek için şu parametreleri dikkate almalısınız:

Depolanacak mal miktarı. Soğuk hava depo rafı sisteminin büyüklüğü. Soğuk jeneratörleri kurmak için gerekli alan. Mal giriş ve çıkışları. Ürünlerin mevsimselliği.

Kaldırımdaki su drenaj sistemi ve eğimler (yoğuşmadan üretilen suyu tahliye etmek için).

Bu noktada her bir depolama sisteminin artılarını ve eksilerini değerlendirmelisiniz. Bunun için ZMF RAF'ın profesyonel ekibinden mutlaka destek alınız.
zmf-raf-sag-ikon-1
zmf-raf-sag-ikon-2

Hemen Fiyat Teklifi Alın

Bilgilerinizi Bırakın, Biz Size Ulaşalım

  Kampanya ve Duyurular için arama/e-mail yoluyla benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.

  Ürün Fotoğrafları

  Ürün Tanımı

  1. AĞIR YÜK AYAK
  2. AĞIR YÜK TRAVERS
  3. AĞIR YÜK DELİKLİ TAVA RAF
  4. AĞIR YÜK TAVA RAF
  5. AĞIR YÜK TRAVERS
  6. AĞIR YÜK EMNİYET PİMİ
  7. SUNTA
  8. SIRTA SIRTA BAĞLANTI ELEMANI
  9. STOPER TRAVERS
  10. KUTU PROFİL
  11. ÇAPRAZ GERGİ HALATI
  12. AYAK KORUMA BARİYERİ
  13. AĞIR YÜK KÖŞE BARİYERİ
  14. AĞIR YÜK REYON KORUMA PROFİLİ
  15. AĞIR YÜK AYAK PABUCU

  parallax background

  Neden ZMF?

  Bizim için her şeyden önemlisi müşterilerimizin isteğini, ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirerek doğru ölçülerle, doğru ürünleri almasını sağlamaktır. Raf ihtiyacıyla gelen müşterilerimizin geneli asıl ihtiyacını bilmemektedir. Bizler, onlara bir nevi satış ve pazarlamanın yanında danışmanlık hizmeti de sunmaktayız. Müşterilerimizin yüksekliği, alan ölçüleri, palet ölçüleri, palet ağırlıkları, kullandığı istif makinasının özellikleri, ihtiyaçlarını anlama noktasında bize yol gösterir.

  İkinci El Raf Sisteminde Lider

  Öncelikle rafın 2. el olmasından dolayı boyası deforme, kullanışsız ve riskli olduğu anlamı çıkarılmamalıdır. Kaldı ki lojistik ve depolama sistemleri ile ülkemizin tam anlamıyla tanışması yaklaşık 15 yıllık bir geçmişe sahiptir. Doğal olarak raf sistemlerimiz genellikle yeni ve kullanılmaya elverişlidir. Depolarımızda minimum 1.500-2.000 ton ve yüzlerce çeşit ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin geneli depo yenileme ve depo transferlerinden dolayı temin ettiğimiz sıfır ayarında ürünlerdir. Doğru yerde doğru sistemin doğru ekipmanla kullanılması halinde raf sistemleri en az 20 yıl rahatlıkla kullanılabilir.


  Uygun
  Fiyat
  Seçenekleri

  Zengin Stok
  ve Geniş Ürün
  Yelpazesi

  Raf Sistemleri
  Danışmanlık Hizmetleri

  Hızlı
  Ürün
  Sevkiyatı